آیا رشد شخصی برای شما مسئله ای است؟ این را بخوان

آیا رشد شخصی برای شما مسئله ای است؟ این را بخوان

همه ما تلاش می کنیم نسخه بهتری از خودمان باشیم. اگر این مورد شما است ، پس خود را مدیون هستید که به این ایده ها در مورد پیشرفت خود نگاه کنید. خواه تلاش برای عملکرد بهتر در کار باشد و هم اینکه در زندگی اجتماعی خود فرد با شخصیتی بیشتری باشید ، در اینجا ایده هایی پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند تا شما را بهتر بسازیم.

در حالی که اصطلاح “خودیاری” به این معنی است که شما می توانید خودتان را توسط بوت استراپ خود ارتقا دهید و زندگی خود را بهتر کنید ، هرگز نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید. به دنبال همکاران و مربیانی باشید که بتوانند در مواقع حساس به شما عقل یا توصیه دهند. با ساختن شبکه ای از طرفداران و درخواست کمک ، خود را برای کمک به خود و زنده ماندن از شرایط آشفته ، مجهزتر می کنید.

درون هر شغل بزرگ تعداد زیادی شغل کوچک وجود دارد. وظایف توسعه شخصی خود را تقسیم کنید تا رسیدگی به آنها آسان تر شود. این تقسیم وظیفه نیز تقریباً بی نهایت قابل تکرار است. اگر هنوز یک قسمت از کار بزرگتر به طرز شومی بزرگ است ، آن را دوباره تقسیم کنید. تقسیم وظیفه خوب ، مدیریت زمان مناسب است. اگر به طور مداوم به آنها نیش بزنید ، می توانید اهداف بزرگی را به دست آورید.

ارزش های بد زندگی خود را شناسایی کنید. تعصب سیستمی و نهادی می تواند ما را به سمت درونی سازی موارد معیوب سوق دهد ، بنابراین بهتر است در مسیر پیشرفت شخصی خود به نقص سیستم اعتقادی خود بپردازید. هرچه اساس باورهای خود را بهتر درک کنید ، احساس پایبندی به آن احساس بهتری خواهید داشت.

برای استراحت وقت بگذارید. زیاد کار کردن در خود نه تنها برای سلامتی مضر است ، بلکه می تواند کارهای ساده را بسیار سخت تر کند. ذهن شما فقط برای مدت زمان طولانی فقط می تواند روی یک چیز خاص کار کند. شما برای پاک کردن سر خود و بازگشتن به کار خود با طراوت و آماده کار به یک دوره آرامش نیاز دارید.

یاد بگیرید که الگوهای تفکر منفی خود را تشخیص دهید – سپس آنها را به سمت یک ذهنیت مثبت تر یا واقع گرایانه تغییر مسیر دهید. این کار را با کمک یک یادداشت ساده روزانه انجام دهید ، یا برای یادگیری رفتار درمانی شناختی (CBT) با یک درمانگر همکاری کنید. ثابت شده است که CBT به افراد کمک می کند تفکر منفی خودکار خود را به یک روند تفکر مثبت و واقع بینانه تبدیل کنند.

از دوستان و خانواده خود در مورد شخصیت خود بازخورد مثبت بگیرید. درخواست صادقانه بازخورد با ماهیگیری برای تعارف بسیار متفاوت است. توضیح دهید که برای کشف مواردی در مورد خود که به شما یک دوست خوب تبدیل می شوند ، یا آنچه می توانید برای تبدیل شدن به یک دوست قابل اعتماد و حمایت کننده بیشتر کار کنید ، به کمک نیاز دارید.

اگر برای رفع افسردگی خود به سراغ داروهای خودیاری رفته اید ، نکته خوب این است که سعی کنید روابط خود را با خانواده و دوستانتان غنی کنید. اغلب اوقات ، هنگامی که با بسیاری از افراد ارتباط قوی داشته باشید ، زندگی شما احساس رضایت بیشتری می کند و این یک روش عالی برای تحقق آن است.

یکی از بهترین راه ها برای ترک کار در محل کار در واقع ترک کار درب منزل است. به خودتان بیش از 15 دقیقه فرصت ندهید تا در مورد هرگونه ناامیدی یا دردسرهایی که در طول روز با آن روبرو هستید تخلیه کنید و آن را رها کنید. این به شما این امکان را می دهد که با شدت و عاری از استرس از اوقات خود در خانه در کنار عزیزانتان لذت ببرید.

اهداف خود را مشخص کنید و رسیدن به این اهداف را هر روز تجسم کنید. از عکس ها ، یادداشت ها و شاید حتی فیلم هایی در مورد اهداف خود استفاده کنید تا بتوانید انگیزه خود را برای ادامه کار تا رسیدن به آنها بهتر کنید. اگر وقت نگذارید و اهدافی را که تعیین کرده اید به خود یادآوری کنید ، به احتمال زیاد به آنها نخواهید رسید.

گام های مثبتی که در حال حاضر برمی دارید را تصدیق کنید. تمرکز کامل روی نکات منفی باعث احساس افسردگی می شود و مانند اینکه نمی توانید کاری از پیش ببرید. درعوض ، به خودتان اعتبار دهید که چه کسی هستید ، در کجا هستید و چه چیزی در تلاش هستید که باشید. ضربه زدن به پشت خود مهم است و بدون این کار موفق نخواهید شد.

اگر زیاد با خود گفتگوی منفی دارید ، درونی به خود می گویید احمق ، زشت یا ناموفق هستید ، یک راه عالی برای مقابله با این افکار ، وجود خود را در اینجا و اکنون جا می دهد. در حالی که سعی می کنید به خود در پیشرفت شخصی کمک کنید ، از خود سوالاتی ساده مانند “کجایم؟” بپرسید. و “من چه کار می کنم؟” کمک خواهد کرد که صحبت خود منفی از بین برود.

وقتی نوبت به رشد شخصی می رسد ، اطمینان حاصل کنید که در برابر آنچه به آن اعتقاد دارید ایستادگی کنید اما در این کار به خود یا دیگران آسیب نرسانید. مهم نیست که بیش از حد مسلط یا قدرتمند باشید زیرا اگر دیگران از شما می ترسند نمی توانید رهبری کنید.

وقتی نوبت به رشد شخصی می رسد باید اطمینان حاصل کنید که همیشه آماده مرگ هستید. گرچه به نظر می رسد این حالت بیمارگونه باشد ، اما برای داشتن زندگی و آمادگی برای مرگ راهی بهتر از این نیست که همیشه از چیزهای اجتناب ناپذیر آگاهی داشته باشید. تمام انتهای گشاد خود را ببندید و اطمینان حاصل کنید که تصویر شما همیشه به همان شکلی است که دوست دارید از شما به یادگار بماند.

هنرها راهی عالی برای گسترش رشد شخصی هستند. تمرین یک هنر به طور غنی کیفیت زندگی را افزایش می دهد. وقتی مسواک را بلند می کنید و شروع به رنگ زدن می کنید ، ذهن و بدن را یکپارچه می کنید ، هماهنگی چشم و دست را ایجاد می کنید و عمق درکی را که نمی دانید در درون خود دارید درک می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *