نکات آموزنده ای که ممکن است به رشد شخصی شما کمک کند

نکات آموزنده ای که ممکن است به رشد شخصی شما کمک کند

هنگامی که می بینید در حال جستجوی خودیاری هستید ، منابع زیادی برای استفاده در دسترس شما قرار دارد. در این مقاله چندین مورد از این منابع و همچنین نکات مختلفی ذکر شده است که می تواند شما را در اهداف خود یاری دهد ، صرف نظر از اینکه چه مواردی ممکن است باشد.

برخی از سطح رضایت برای سلامت روان و خودسازی بسیار مهم است. در حالی که تاکتیک ها و نکات خودیاری بر تلاش دائمی متمرکز هستند ، یک تصویر بزرگتر نیز قابل بررسی است. هرگز بدون داشتن کمی لذت به خود ، به سلامتی جامع و شادی ذهنی نخواهید رسید. بیاموزید به مواردی که نمی توانید تغییر دهید (خانواده ، درآمد سال گذشته و غیره) راضی باشید. هنگامی که از چیزهای دائمی زندگی خود راضی بودید ، آماده تغییر چیزهایی هستید که می توانید کنترل کنید.

سعی کنید بفهمید که از زندگی چه می خواهید و چه چیزهایی را در زندگی خود عزیز دارید. سعی کنید بفهمید ارزشهای شخصی شما چیست و چگونه آنها را در زندگی خود به کار می گیرید. شما باید از آنچه برای شما مهم است و آنچه در زندگی به شما لذت و درد می بخشد آگاه باشید.

وقتی به دنبال انگیزه هستید ، از اظهارات مثبت استفاده کنید. تأییدهای مثبت – مانند “من می توانم این کار را انجام دهم!” – به بسیاری از افراد کمک کنید تا انگیزه سریع خود را پیدا کنند. اینها به شما کمک می کنند تا اعتماد به نفس داشته باشید. قادر به انجام بیشتر و به عنوان یک شخص رشد کند از تأییدهای مثبت برای حفظ تمرکز در هر مرحله استفاده کنید.

برای موفقیت ، نقاط قوت خود را پیدا کنید و بر توسعه آنها تمرکز کنید. زیاد نگران گرد بودن نباشید. نقاط قوت شما همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می کند. مجموعه مهارت های قوی خود را توسعه دهید و یک متخصص شوید. کارشناسان برای سازمان ها بسیار ارزشمند هستند و خبره بودن باعث می شود شما بیشتر در بازار خرید و فروش کنید.

اولین قدم خوب برای کسی که به دنبال کمک به خود است مراجعه به بخش خودیار یک فروشگاه کتاب است. در آنجا می توانید انبوهی از کتابهای مختلف در موضوعات مختلف خودیاری را پیدا کنید و یکی از مواردی را که به بهترین وجهی مناسب شرایط خاص شماست پیدا کنید. با این کار می توانید دقیقاً کمکی را که لازم دارید دریافت کنید.

به موقع و قابل اعتماد باشید. چیزی به عنوان مد روز دیر وجود ندارد. اواخر اواخر اواخر است و هیچ کس واقعاً قدر آن را نمی داند. اگر مسئولیت کار خاصی را بر عهده دارید مطمئن باشید که به موقع تحویل می دهید. شما شهرت فردی را کسب خواهید کرد که هرکسی می تواند به آن اعتماد کند و جوایز حداقل بالقوه می توانند عالی باشند!

مهلت تعیین کنید. ضرب الاجل قسمت مهمی برای پیگیری شما در رسیدن به اهداف است. شما باید مهلت های تکمیل و همچنین مهلت های موقت را برای هر یک تعیین کنید. ضرب الاجل باید واقع بینانه باشد ، اما در عین حال باید شما را در تحقق آنچه می خواهید انجام دهید را به چالش بکشید.

با ترس های خود روبرو شوید و بر آنها پیروز شوید. بسیاری از افراد اجازه می دهند ترس آنها آنها را کنترل کند و این ترس ها به ترس ، نگرانی و اضطراب بیشتری تبدیل می شوند. شما باید یاد بگیرید که با ترس خود روبرو شوید و ریشه یابی کنید که چرا آنها بر شما کنترل دارند. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، خواهید دید که بر ترس خود غلبه کرده اید.

از اشتباهات نترسید. اگر از آنها یاد بگیریم ، اشتباهات می توانند یکی از مفیدترین ابزارها برای رشد شخصی باشند. این بدان معنا نیست که شما باید سعی کنید اشتباه کنید ، بلکه نباید اجازه دهید ترس از اشتباه شما را از رسیدن به اهداف باز دارد. اگر اشتباه قدم برداشتید ، با آن به عنوان یک تجربه یادگیری رفتار کنید و آن را به دائرالمعارف دانش خود اضافه کنید.

به جای پناه بردن به کینه و ناامیدی ، سعی کنید آگاهانه به یاد داشته باشید که بقیه جهان نیازی به هماهنگی با برنامه شخصی شما ندارند. این امر به ویژه در مورد کارهای خانه و کارهای کوچک و غیر فوری در اداره بیشتر صدق می کند. اگر دلیلی برای تأکید بر حساسیت به زمان دارید ، درخواست خود را با توضیح در مورد آنچه که با تکمیل پروژه در یک زمان مشخص به دست می آید یا از دست می دهید دنبال کنید.

سعی کنید در طول مسیر هر پیروزی را جشن بگیرید. اگر در برنامه توسعه شخصی خود به نقطه عطفی رسیده اید ، با چند دوست تماس بگیرید و آنها را برای یک بطری شراب دعوت کنید. این به شما کمک می کند تا انگیزه خود را حفظ کنید و همچنین دیگران را درگیر انگیزه خود کنید. شما شروع به یادگیری عشق به کاری که می کنید می کنید.

اگر می خواهید پیشرفت شخصی خود را بهبود ببخشید ، یک برنامه ریزی کنید. آن را روی کاغذ یا رایانه خود بنویسید تا بتوانید از نظر جسمی دقیقاً ببینید چه کاری باید انجام دهید. اگر همه چیز برای شما در نظر گرفته شود ، راحت تر می توانید پیشرفت خود را بررسی کنید.

مسئولیت پذیری را بپذیرید. بهانه نگیرید – اگر مشکلی پیش آمد مسئولیت را بپذیرید. به این ترتیب ، شما خود را در موقعیت اصلاح یا تغییر امور قرار می دهید. مسئولیت پذیری فواید بزرگی دارد: شما می توانید شرایط را ارزیابی کرده و برای تغییر مواردی که در موفقیت شخصی شما موثر نیستند ، قدم بردارید. همچنین فراموش نکنید که بخاطر اتفاقات خوبی که در زندگی شما رخ می دهد اعتبار کسب کنید!

ابراز احساس خشم کاملاً طبیعی و سالم است اما باید هنگام آرامش این کار را انجام دهید. اگر می خواهید راهی برای حل آنها پیدا کنید ، باید این احساسات منفی را ابراز کنید اما انجام این کار درصورتی که عصبانی هستید ، به کسی کمک نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *