مشاوره توسعه شخصی همه می توانند استفاده کنند!

مشاوره توسعه شخصی همه می توانند استفاده کنند!

اغلب شنیده می شود که پایین رفتن از سفر به خودیاری می تواند یک روند خسته کننده باشد ، اما این تنها درصورتی است که اطلاعات مناسبی برای راهنمایی شما در این زمینه نداشته باشید. این مقاله اطلاعاتی را که برای شروع در سفر نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

قبل از اینکه بتوانید به دیگران احترام بگذارید یا شایسته احترام قضاوت شوید ، ابتدا باید به خود احترام بگذارید. اگر از سلامتی و خوشبختی خود مراقبت می کنید ، می توانید در زندگی عزیزان و همکاران خود سرریز کنید و آنها را نیز بالا ببرید. اولویت قرار دادن دیگران فقط زمانی اتفاق می افتد که هویت خود را پیدا کنید.

یک نکته عالی برای کمک به خود این است که با افرادی که همان چیزی را تجربه می کنند که شما می گذرانید در تماس باشید. همچنین می توانید به یک گروه پشتیبانی بروید. برقراری ارتباط با افرادی که چیزهای مشابهی را پشت سر می گذارند می تواند به شما کمک کند زیرا احساس تنهایی چندانی نخواهید کرد.

روزانه لیست پیشرفت خود را نگه دارید. هنگامی که این لیست ها را کامل کردید ، سریع آنها را دور بریزید. صرف کامل بودن لیست ها به این معنی نیست که شما با آنها کارتان تمام شده است. با نگه داشتن آنها و نمایش آنها ، با پیشرفت خود احاطه کنید. این می تواند به شما رانندگی دهد و به شما اطلاع دهد که می توانید اهداف خود را برآورده کنید.

نکته دیگری که می توانید هنگام بهتر کردن خود ، حرفه خود و چشم اندازها و چشم اندازهای زندگی خود در نظر بگیرید این است که زندگی را برای خود زندگی کنید! آنچه ممکن است دیگران بخواهند انجام دهید ، بگویید یا رفتار نکنید زیرا این امر مانع رشد فردی شما در بسیاری از سطوح می شود.

سعی کنید روزانه آب بیشتری بنوشید. آب نه تنها برای سلامت کلی شما ضروری است ، بلکه برای ذهن شما نیز معجزه می کند. این ماده سموم بدن شما را پاک می کند و همچنین می تواند به پاک کردن ذهن کمک کند تا بیدار بمانید. هیدراته ماندن برای داشتن جسم و روان بهتر ضروری است.

هر وقت فرصت دارید ، وقت بگذارید و با کشیش یا مشاور خود صحبت کنید. این افراد تحصیل کرده و دارای مجوز برای رسیدگی به هر مشکلی هستند و معمولاً نیز تجربه دارند. آنها آنجا هستند تا به سادگی سخنان شما را بشنوند و سپس به شما راهنمایی می کنند تا راهی بهتر داشته باشید. ممکن است دریابید که به اشتراک گذاشتن مسائل شخصی خود با یک فرد حرفه ای درهای سلامتی و خوشبختی را باز می کند.

تعیین یک زمان روزانه برای تمرین یا دویدن آهسته می تواند در حفظ سلامتی شما بسیار مثر باشد. با ورزش اندورفین آزاد می شود و این اندورفین ها شما را خوشحال می کنند و شما را برای داشتن یک روز خوب آماده می کنند. همه باید ورزش کنند ، و این همچنین می تواند زمانی برای شما باشد که برخی چیزها را فکر کنید و ارزیابی کنید و نماز بخوانید.

افسردگی باعث عقب نشینی افراد از روال عادی ، فعالیتها و گروههای اجتماعی خود می شود. اتفاقاً وقتی بیشتر از همه وسوسه می شوید که روابط خود را قطع کنید ، این دقیقاً در همان زمان است که باید تمام توان خود را جمع کنید و خواه خود راضی باشید یا خیر ، به شرکت خود ادامه دهید. بدانید که منزوی کردن خود فقط درد و استرس بیشتری ایجاد می کند. ممکن است به دوستان یا خانواده خود نزدیک شوید و از آنها بخواهید انگیزه و پشتیبانی لازم را برای پیوستن به فعالیتهای عادی خود ارائه دهند.

در هر موقعیت منفی ، بدون توجه به مورد ، چیز مثبتی پیدا کنید. اگرچه ممکن است چالش ها و دردسرهایی را تجربه کنید ، اما یافتن یک چیز مثبت یا آن نقره نقره ای ، توانایی شما را برای کنار آمدن با موقعیت های منفی بسیار افزایش می دهد. این به شما چشم انداز بهتری از نتیجه ای که انتظار دارید را می دهد.

یک تکنیک عالی برای مقابله با افکار انتقادی درباره خود این است که تصور کنید عزیزی در موقعیت شما قرار دارد. از خود بپرسید که چگونه به آنها پاسخ می دهید. آیا آنها را مورد انتقاد و تحقیر قرار می دهید یا احساس همدردی می کنید و سعی می کنید به آنها کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشند؟ ما معمولاً نسبت به دیگران نسبت به دیگران بسیار سخت گیر هستیم. سعی کنید با همان عطوفتی که به دیگران نشان می دهید نسبت به خود واکنش نشان دهید.

بیاموزید که چگونه خودتان را دوست داشته باشید. اکثر مردم از نظر بدن یا شخصیت خود راحت نیستند. آنچه را که هستید بپذیرید: شاید برای دوست داشتن خود به چند تغییر نیاز داشته باشید. اگر بدن مسئله شماست ، ورزش کنید. به یاد داشته باشید که مردم تا شما نبینند که احساس خوبی نسبت به خود دارید ، شما را دوست نخواهند داشت.

دین می تواند به برخی افراد کمک کند. اگر خود را یک ملحد بدانید ، شاید دینی که در آن بزرگ شده اید برای شما نباشد. برخی افراد دین را راهی برای یافتن جایگاه خود در جهان می دانند و برخی نیز آن را راهی برای بهبود زندگی روزمره خود با اتخاذ یک فلسفه خاص می دانند.

وقتی نوبت به رشد شخصی می رسد ، اطمینان حاصل کنید که در برابر آنچه به آن اعتقاد دارید ایستادگی کنید اما در این کار به خود یا دیگران آسیب نرسانید. مهم نیست که بیش از حد مسلط یا قدرتمند باشید زیرا اگر دیگران از شما می ترسند نمی توانید رهبری کنید.

وقتی نوبت به رشد شخصی می رسد باید اطمینان حاصل کنید که همیشه آماده مرگ هستید. گرچه به نظر می رسد این حالت بیمارگونه باشد ، اما برای داشتن زندگی و آمادگی برای مرگ راهی بهتر از این نیست که همیشه از چیزهای اجتناب ناپذیر آگاه باشید. تمام انتهای گشاد خود را ببندید و اطمینان حاصل کنید که تصویر شما همیشه به همان شکلی است که دوست دارید از شما به خاطر سپرده شود.

همانطور که قبلاً در مقاله گفته شد ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *