بیشتر از آنچه در خواب دیده اید درباره رشد شخصی بیشتر بدانید

بیشتر از آنچه در خواب دیده اید درباره رشد شخصی بیشتر بدانید

توسعه و بهبود مهارت های خود ، یادگیری چیزهای جدید و تعیین اهداف برای خود ، همه اندکی دانش را در روند واقعی رشد شخصی شما می گیرند. اگر برای مسافرت پیش رو آماده نباشید ، ممکن است بیش از حد پریشان شوید ، بنابراین می خواهید مطمئن باشید که تمام اطلاعات لازم برای شروع را در اختیار دارید. با نکات مختلف این مقاله ، می توانید درک بهتری از روند کار و معنای پیشرفت شخصی داشته باشید.

تجسم موفقیت خود برای فرآیند دستیابی به اهداف و رسیدن به موفقیت مهم است. بدون چشم انداز مثبت ، رسیدن به شکست بسیار آسان تر است. با بالا بردن اهداف خود و تصور موفقیت خود ، می توانید خود را از طریق آزمایش ها و سد راه ها حمل کنید. داشتن چیزی برای پیگیری و داشتن امیدی در مقابل می تواند موفقیت یا شکست شما را تعیین کند.

از نوشیدن الکل خودداری کنید. احتمالاً شنیده اید که الکل یک عامل ضد افسردگی است. درست است. همچنین می تواند در هر دارویی که مصرف می کنید تداخل ایجاد کند. این می تواند باعث شود شما احساس بدتری داشته باشید ، بیمار شوید یا حتی ممکن است بیش از حد مصرف کنید. اگر احساس ناراحتی می کنید ، همیشه بهتر است از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

سعی کنید بیاموزید که چگونه درست نفس بکشید. شما باید بتوانید روی تنفس خود تمرکز کنید ، مخصوصاً اگر استرس دارید یا درد دارید. وقتی همه چیز شدید شد ، سعی کنید از نفس کشیدن سریع که باعث سرگیجه می شود و می خواهید از دنیا بروید خودداری کنید. در عوض سعی کنید آرام تر و عمیق تر نفس بکشید. شما می توانید برای کنترل اضطراب و درد خود احساس بسیار بیشتری داشته باشید تا از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنید.

وقت بگذارید و به آنچه در زندگی می خواهید فکر کنید. غالباً ما به مسیری می رسیم که واقعاً علاقه ای به گام بردن در آن نداریم. برای برخی از افراد این ممکن است شامل والدین شود که آنها را به سمت تجارت خانوادگی سوق دهد. برای دیگران ممکن است فشار برای همسالان برای ترک تحصیل باشد. فقط شما می دانید که واقعاً چه می خواهید.

یکی از راه هایی که می توانید فوراً روحیه یا دیدگاه خود را در مورد یک وضعیت آزار دهنده / استرس زا که ممکن است خود را با آن روبرو کنید تقویت کنید ، پیاده روی سریع است. در صورت انتخاب می تواند در اطراف بلوک شما یا بیشتر باشد. ورزش بخش مهمی از فعال نگه داشتن ذهن و بدن است که به نوبه خود به سایر اهداف و آرزوهای رشد فردی شما کمک می کند.

یک راه عالی برای کمک به روحیه فرد زندگی در اینجا و اکنون است. این ایده مشابه ایده موجود در “قدرت اکنون” اکهارت تول است. اگر در لحظه فعلی زندگی می کنید ، هرگز نمی توانید درد داشته باشید ، زیرا دانستن درد باید گذشته باشد.

اگر هنوز یک میز و یخچال پر از مواد باقیمانده از شام شکرگذاری یا شام کریسمس خود دارید ، آنها را بسته بندی کرده و به جای بیرون ریختن ، آنها را به باشگاه زنان محلی یا پناهگاه بی خانمان تحویل دهید. شما در داخل احساس بهتری خواهید داشت و می توانید به راحتی با غذاهای خوشمزه و دسرهای روز دیگری را خوشایند کنید سعی کنید این عادت را ایجاد کنید که لزوما محدود به تعطیلات مهم نیست ، چه شما هفته ای یک بار غذا تحویل می دهید یا یک بار در ماه.

به راحتی برای همه راحت باشید: خانواده ، دوستان ، همکاران و حتی افرادی که در خیابان از آنها عبور می کنید. به جای اینکه انتخاب کنید که فقط بد جلوه ترین یا خشن ترین خصوصیات تجسم یافته در هر فرد را ببینید ، باید به دنبال ویژگی های مثبت آنها نیز باشید. اگر خودتان را به فکر انداختن یک چیز کوچک درمورد یک شخص بی دلیل گرفتارید ، عقب نشینی کنید و دو نکته جالب درباره او را شناسایی کنید.

اگر از نظر فناوری به خصوص راحت نیستید ، هر هفته یک کاوش و کسب اطلاعات در مورد یک دستگاه ، ابزار یا سرویس با فناوری را به خود اختصاص دهید. ممکن است از دنیای ابزارهای کاربردی و قابل دسترسی موجود شگفت زده شوید. این می تواند یک برنامه نرم افزاری جدید ، یک مرورگر اینترنتی ناآشنا یا یک برنامه کاربردی باشد که می تواند به شما کمک کند تا منظم و متمرکز بمانید.

همه به کمک احتیاج دارند. یکی از راه های کمک به خود کمک به دیگران است. کمک به دیگران در نیاز ، رضایت خاصی به شما می بخشد و در کنار شخصی که می توانستید به او کمک کنید ، سود شما را جلب می کند. آن را امتحان کنید و ببینید که کمک به دیگران چگونه به شما کمک می کند.

نیم ساعت وقت بگذارید و هر کیفیت خوبی که احساس می کنید را بنویسید. مهم است که بفهمید شما به عنوان یک شخص کی هستید. ویژگی های اصلی شما چیست که احساس می کنید بیرون می ریزید؟ شما می خواهید سطحی را که در آن کیفیت های خوب به دنیا ارائه می دهید افزایش دهید. با نوشتن آنها ، شما در اصل در حال شروع یک برنامه عملی برای رشد شخصی هستید.

برای کمک به خود در حفظ انگیزه و انجام کار اهداف خود را بنویسید. ایجاد چک لیست یا نمودار روشی ساده برای داشتن انگیزه است. پس از اتمام کاری می توانید آن را خاموش نشان دهید. دیدن پیشرفت شما انگیزه شما را برای انجام کارهای بیشتر فراهم می کند.

1-اعتراف کنید که باید چیزهای مربوط به خودتان را تغییر دهید. بسیاری از افراد از موقعیتی شروع می کنند که عالی هستند و این افراد دیگر هستند که باید تغییر کنند. اما تشخیص اینکه واقعیت خود را از طریق دیدگاه ها ایجاد می کنید ، اولین قدم برای رشد خود و خوشبختی است.

همیشه سعی کنید نظم و انضباط شخصی را در اولویت خود داشته باشید ، زیرا در بهبود وضعیت خود تلاش می کنید. از کنترل خود بر خواسته های بدن خود استفاده کنید. از آرزوهایی مانند حرص و آز ، هوس ، مستی و پرخوری بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *