بیاموزید چگونه می توانید در مورد دستیابی به توسعه شخصی پیشرفت کنید

بیاموزید چگونه می توانید در مورد دستیابی به توسعه شخصی پیشرفت کنید

رشد شخصی اصطلاحی مناسب برای توصیف انتخاب شخصی شما برای برداشتن گام هایی برای غنی سازی زندگی شما است. در حالی که برای رسیدن به هدف شخصی خود تلاش می کنید ، نکات مفیدی را پیدا خواهید کرد و توصیه های ارائه شده در این مقاله شما را در مسیر حرکت و قدم های درست در مسیری که انتخاب کرده اید ، می برد.

دانش خود را گسترش دهید. با مطالعه گسترده ، خود را در فرهنگ ها ، اعتقادات و زمینه های دیگر مطالعه غرق می کنید. این باعث می شود که جایگاه خود را بدانید و دیگران را کمتر از خودتان خوش شانس بدانید. یک دیدگاه مناسب به شما امکان می دهد که دیگر از بدبختی های خود دست بکشید و می توانید به آنچه را که دارید راضی باشید. این احساس قناعت ممکن است احساس کلی خود و شادی شما را بهبود بخشد.

یک نکته عالی برای کمک به خود این است که با افرادی که همان چیزی را تجربه می کنند که شما می گذرانید در تماس باشید. همچنین می توانید به یک گروه پشتیبانی بروید. برقراری ارتباط با افرادی که چیزهای مشابهی را پشت سر می گذارند می تواند به شما کمک کند زیرا احساس تنهایی چندانی نخواهید کرد.

هنگامی که می خواهید به خود کمک کنید ، مهم است که خود را از هرگونه استرس شدید در زندگی خود رها کنید. اگر منفی مداوم در اطراف خود دارید ، مطمئناً احساس منفی خواهید کرد! اطمینان حاصل کنید که با انرژی مثبتی که باید بدانید و مطمئناً لایق آن هستید ، خود را احاطه کرده اید.

سعی کنید در بلوک های 10 دقیقه ای کار کنید تا کارهای بیشتری انجام شود. درست است که 10 دقیقه یک ابدیت یا زمان زیادی برای به انجام رساندن همه چیز نیست ، اما اگر درست استفاده شود ، می توانید کارهای بسیار خوبی را در این مدت کوتاه انجام دهید. پس از اتمام زمان ، کمی استراحت کنید و دوباره شروع کنید.

تصمیم بگیرید که عضویت در یک گروه پشتیبانی برای شما مناسب است یا خیر. عضویت در یک گروه پشتیبانی می تواند عالی باشد. فقط یافتن افرادی که با همان چیزهای موجود شما دست و پنجه نرم می کنند می تواند کمک بزرگی باشد. از طرف دیگر ، اگر از چیزی مانند اختلال خوردن رنج می برید ، احتمالاً یک گروه حمایت کننده مکان مناسبی برای شما نیست.

هنگامی که از طریق برنامه توسعه شخصی خود کار می کنید ، موفقیت های خود را جشن بگیرید تا شما را درگیر این روند و هیجان خود کند. آنقدر روی نتیجه نهایی متمرکز نشوید که نتوانید قدمهایی را که برای رسیدن به آنجا بر می دارید تشخیص دهید. رشد و رشد شخصی گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد و تصدیق موفقیت های ناچیز در این راه انگیزه شما را حفظ می کند.

خود را از منفی دور نگه دارید. منفی نگری می تواند از طریق اخبار ، فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی و افراد باشد. این باعث پایین آمدن و کندی پیشرفت پیشرفت شخصی شما خواهد شد. در صورت مثبت ماندن ، اهداف شما بسیار قابل دستیابی خواهند بود. افراد را پیدا کنید و کارهایی انجام دهید که به شما در رسیدن به اهداف توسعه شخصی شما کمک کند.

اگر متوجه شدید که با شغل خود دست و پنجه نرم می کنید و این روی رشد شخصی شما تأثیر می گذارد ، تهیه لیستی از کارهایی را که می بینید خودتان انجام می دهید و خوشبختی ای که احساس می کنید از این کار به دست می آورید ، در نظر بگیرید. سپس بررسی کنید که آیا روشهایی وجود دارد که بتوانید آن را با موقعیت فعلی خود به انجام برسانید یا خیر و حتی به دنبال روشهای جدیدی باشید که قادر به انجام آن هستید.

زود بلند شو هرچه زودتر بلند شوید ، زمان بیشتری برای شروع روز خود به آرامی دارید به جای اینکه بدوید و سعی کنید تمام فعالیت های صبحگاهی خود را در چند دقیقه ارزشمند انجام دهید. زمان بیدار شدن زود هنگام به شما امکان می دهد به جای اینکه در آن مسابقه دهید ، آرام و آرام در روز گام بردارید. این باعث می شود شما احساس آرامش و کنترل بیشتری در روز داشته باشید.

یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید – هر روز سه دقیقه را در مقابل آینه ایستاده و اظهارات مثبتی را تکرار کنید که برای اعتماد به نفس ، قدرت و پشتیبانی می توانید به آنها اعتماد کنید. چشم انداز خوش بینانه ابزاری قدرتمند است که می تواند فواید قابل توجهی برای ذهن ، بدن و حتی روح داشته باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که افسردگی جزئی از شما نیست. این چیزی است که وجود شما را آزار می دهد. شما باید استقامت کنید و به دنبال کمک درست باشید ، و همیشه به یاد داشته باشید این نیز خواهد گذشت. افسردگی خود را تصدیق کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که این ایده را که شما افسردگی خود هستید ، مرتبط نمی کنید.

وقتی اهداف توسعه شخصی را تعیین می کنید ، آنها را کمی بالاتر از جایی که احساس راحتی می کنید قرار دهید. این 5٪ اضافی در کنار آنچه شما احساس می کنید می توانید از قبل انجام دهید باعث می شود شما فرد بهتری باشید. وقتی سرانجام به این هدف ظاهراً دور از دسترس برسید ، خواهید فهمید که چاه چقدر در درون شما عمیق است.

کاری را که باید روزانه انجام دهید در اولویت قرار دهید. مهم است که لیستی از آنچه می خواهید برای آن روز به انجام برسانید. حتی اگر انجام بیشتر کارهای لیست خود برای شما دشوار باشد ، با دانستن اینکه برخی از لیست خود را کامل کرده اید ، خوشحال خواهید شد.

یک نکته عالی در زمینه پیشرفت شخصی این است که خود را بشناسید و بپذیرید که بین زندگی فعلی شما و مکانی که می خواهید فاصله زیادی وجود دارد. اگر وضعیت فعلی خود را نپذیرید و تصدیق کنید ، دیگر فرصتی برای تغییر و بهبود زندگی خود نخواهید داشت.

گام های مثبتی که در حال حاضر برمی دارید را تصدیق کنید. تمرکز کامل روی نکات منفی باعث احساس افسردگی می شود و مانند اینکه نمی توانید کاری از پیش ببرید. در عوض ، به خودتان اعتبار دهید که کی هستید ، کجا هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *