بیاموزید چگونه با این نکات مفید زندگی خود را بهبود ببخشید

بیاموزید چگونه با این نکات مفید زندگی خود را بهبود ببخشید

چقدر زمان برای پیشرفت خود و تلاش برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر اختصاص می دهید؟ همه ما مصوبه های سال جدید را اتخاذ می کنیم ، اما خودسازی چیزی است که می تواند در هر روز از سال انجام شود. این مقاله به شما نکات بسیار خوبی در زمینه توسعه شخصی می دهد که می تواند در هر زمان از سال مورد استفاده قرار گیرد.

یادگیری پذیرفتن مسئولیت اشتباهات برای روند رشد شخصی بسیار حیاتی است. کمال هدفی دست نیافتنی است؛ هرکسی گهگاه مرتکب اشتباه می شود. با پذیرش این واقعیت می توانید اتلاف وقت را با نگرانی در مورد اشتباهات خود یا پنهان کردن آنها متوقف کنید. با شجاعت به آنها اعتراف کنید و قول دهید – مخصوصاً به خودتان – که دفعه بعد بهتر عمل کنید.

یک نکته عالی برای خودیاری این است که وقت زیادی را صرف تماشای تلویزیون نکنید. تلویزیون بیش از حد سالم نیست زیرا می تواند میزان استرس شما را بسیار افزایش دهد. تماشای بیش از حد تلویزیون نیز باعث کم تحرکی می شود که سالم نیست. سعی کنید میزان تلویزیونی را که روزانه تماشا می کنید محدود کنید.

بسیاری از کتابهای مفید در مورد رشد شخصی وجود دارد. وقتی یک کتاب توسعه شخصی واقعاً خوب می خوانید ، ممکن است با توصیه ها و ایده های تغییر دهنده زندگی روبرو شوید. حتما کتابی را انتخاب کنید که چند نقد خوب داشته باشد زیرا بعضی از کتابهای ژانر توسعه شخصی بسیار بد نوشته شده اند.

تحقیق کنید و از دیگران بیاموزید. وقتی در زندگی خود به دنبال هدفی هستید ، به دنبال دیگران بگردید که یا به دنبال آن هستند یا به هدف شما رسیده اند. آنها نه تنها قادر به پشتیبانی و پاسخگویی به سالات خواهند بود ، بلکه می توانند به عنوان نمونه هایی دقیقاً نشان دهند  آنچه شما برای موفقیت باید یا نباید انجام دهید ، مورد استفاده قرار گیرند.

آزاد کردن قدرت درونی به همان سادگی باور کردن به خودتان است. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید لیست نقاط قوت و ضعف خود است. این لیست به تنهایی به شما کمک می کند تا بفهمید چقدر واقعاً قدرتمند هستید و همچنین می توانید چقدر کار کنید. و با در دسترس داشتن لیست نقاط ضعف ، می توانید روی هر یک کار کنید تا به تدریج احساس قدرت بیشتری نسبت به آنها پیدا کنید.

به جای فخر فروشی در مورد جوایز ، جوایز و مدال ها ، سعی کنید از دیگران در مورد دستاوردهای آنها سال کنید. متوجه خواهید شد که با انجام این کار بهتر در مورد اطرافیان بیشتر می آموزید. نه تنها این ، شما می توانید با شناخت بیشتر در مورد آنها احترام بگذارید.

در رفتار خود تغییرات تدریجی جزئی ایجاد کنید. ترک عادت های بد بوقلمون سرد در برخی موارد کارساز است اما در شرایط دیگر تغییرات کوچکتر و تدریجی تر به طور موثرتری به تغییر طولانی مدت می رسند. هر روز یک بلوک پیاده روی بهتر از یک بار دویدن مایل و کنار گذاشتن است زیرا خیلی سخت است.

برای جلوگیری از احساس کندی و خستگی ، میزان فعالیت خود را افزایش دهید در حالی که چربی های اشباع را کاهش می دهید. این چربی ها از مواد غذایی سرخ شده و برخی محصولات گوشتی با انسداد عروق و رگ های خونی کوچکتر باعث گردش خون ضعیف می شود. بالا بردن ضربان قلب و محدود کردن این غذاها باعث ایجاد تفکر سریع تر ، احساس بلند پروازانه تری در شما می شود.

تمرکز خود را بر احساس خوبی که انجام کاری به وجود می آورد متمرکز کنید. روی میزان نفرت شما از یک فعالیت خاص تمرکز نکنید. به این فکر کنید که چه احساسی بهتر خواهید داشت که آن را از لیست کارهای خود خارج کنید! هیچ کس دوست ندارد لانه سگ را تمیز کند اما بدتر از آنکه روزها قبل از تسلیم شدن و دست به کار شوید ، مجبور باشید این کار را انجام دهید!

هیچ راز سخت و سریعی برای کمک به خود وجود ندارد زیرا هر فردی پر از تفاوت های ظریف و مشکلات خاص خود است. به توصیه های دوستان و به ویژه متخصصان گوش دهید ، اما متوجه شوید که آنچه برای آنها مفید بود ، ممکن است برای شما مفید نباشد. همین امر در مورد توصیه هایی است که در اینترنت می یابید.

مدتی را از اینترنت بگذرانید. اگر دائماً در رایانه هستید و سعی در یافتن راه هایی برای حل مشکلات خود دارید ، نمی خواهید مشکلی را که بیش از حد بر آن فشار آورده اید برطرف کنید. صرف زمان کمتر روی رایانه به شما امکان می دهد زمان بیشتری را برای کمک به رفع مشکل صرف کنید.

اگر در حال توسعه شخصی هستید ، بیاموزید که چگونه مسئولیت مسائلی را که در زندگی شما اشتباه رخ می دهد ، به عهده بگیرید. شما کسی هستید که در زندگی انتخاب هایی انجام داده اید که شاید بزرگترین نبوده باشد. وقتی توانستید مسئولیت کارهای خود را بپذیرید ، بهتر می توانید آنها را تغییر دهید.

یکی از مهمترین نکات برای رشد خود ، تمرین از خودگذشتگی است. اگر برای کمک به شخصی روزمره وقت اختصاص دهید یا فقط به او نشان دهید که برایتان مهم است ، شروع به دیدن خود واقعی درون خود خواهید کرد. برای شروع سفر رشد شخصی ، فداکاری های کوچک انجام دهید.

یک نکته عالی که می تواند به شما در دستیابی به اهداف توسعه شخصی شما کمک کند این است که ثابت قدم باشید. اگر هرگز قصد دارید چیزی را در زندگی خود اتخاذ کنید ، باید ثابت قدم باشید. اگر فقط اینجا و آنجا کارهایی انجام دهید ، احتمالاً آنها را به طور کامل اتخاذ نخواهید کرد.

از یادگیری نحوه استراحت به عنوان بخشی از رشد شخصی غافل نشوید. آسان است که گرفتار انبوهی از مسئولیت ها و خواسته های روزمره شوید. هنگامی که آرامش را یاد می گیرید ، به خود این فرصت را می دهید تا دوباره انرژی خود را بدست آورید و برای چالش های جدید دوباره جمع شوید. اگر آرامش را یاد نگیرید ، فقط بدن خود را می سوزانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *